Heat maps

Hlavní stránka - Caravan Point Praha

Hlavní stránka | Výroba českých mobilních domů | Použité mobilní domy | Transport mobilních domů | Kontakt


Vítáme Vás na stránkách výrobce celoročních mobilních domů, společnosti Caravan Point Praha s.r.o.

Již od roku 1999 Vám nabízíme své služby v oblasti nákupu a prodeje karavanů. V roce 2002 jsme přivezli do České republiky první mobilní dům, u našich německy mluvících sousedů nazývaný "Mobilheim". Mnohé z námi následně dovezených mobilheimů nalezlo uplatnění v oblastech, zasaženými povodněmi z téhož roku nebo jako rekreační objekty a také jako dočasné bydlení při výstavbě rodinných domů. V roce 2006 jsme rozšířili nabídku o vlastní výrobu celoročně využitelných nízkoenergetických mobilních domů. Podrobnosti naleznete v sekci Výroba českých mobilních domů

Něco o mobilním domu

Odvoz z Nizozemského přístaviště v Rotterdamu (Europort) Mobilní dům (mobilheim, mobilhaus, mobilehome, mobilehouse) je jakýsi hybrid mezi karavanem a domem, neboť má podvozek jako karavan, ale má větší rozměry a z toho vyplývající větší užitnou plochu. Na jeho delší životnosti oproti karavanu se podílí i ta skutečnost, že mobilní dům není určen pro provoz na pozemních komunikacích, takže jeho konstrukce netrpí nárazy na nerovnostech vozovky jako u karavanu. Jedná se vlastně o obytný dům s možností jeho přesunu na vzdálenost několika desítek až stovek metrů po vlastní ose. Samotný převoz na delší vzdálenosti se realizuje prostřednictvím tahače s podvalníkem. Finální umístění se provádí za pomoci silnějšího vozidla, např. off-roadu nebo traktoru, popř. jeřábem (v případě špatné dostupnosti).

Použití

transport v bahnitém terénu Mobilní domy nalézají již po několik desetiletí využití v celé Evropě hlavně v turisticko-rekreačních oblastech. Velkými vyznavači takovéto formy rekreace jsou především Britové a Holaňďané. Na americkém kontinentu se začaly mobilní domy objevovat v padesátých a šedesátých letech minulého století jako řešení bytové otázky pro ty Američany, kteří se potřebovali stěhovat za prací po celém území USA. Díky nízké ceně a snadnému transportu se staly velice oblíbenými a brzy na okrajích měst vznikla stálá stanoviště s již připravenými přípojkami. V posední době jim začínáme přicházet na chuť i u nás. Využívají se jako mobilní kanceláře, obchůdky, hospůdky, ubytování pro dělníky na stavbách, k rekreaci u vody i na horách a také k trvalému bydlení. V našich podmínkách se navíc po povodních v roce 2002 nabízí uplatnění i v záplavových oblastech, kde mnohdy úřady nevydávají další stavební povolení. Dále z minulosti existuje mnoho dočasných staveb, jimž skončilo nebo již brzo skončí povolení. Námi vyráběné mobilní domy umožňují celoroční využití, a to hlavně díky dobrým vlastnostem použité izolace, rovnající se u klasické stavby tloušťce obvodového zdiva cca 45 cm. Díky tomu, že mobilní domy mají kompletní rozvody vody, odpadu a elektroinstalace, stačí jen zajistit připojení elektrického proudu, tlakové vody a odpadu. Plynový rozvod je možno připojit k deseti nebo třiatřicetikilové propan-butanové láhvi, příp. k rozvodu zemního plynu. Příjemným vylepšením komfortu bydlení může být vybudování terasy, na níž se vychází přímo z obývacího pokoje.

Technické údaje

Transport Nejběžnější rozměr sezónního mobilního domu je přibližně 9 x 3 m. Jednomodulové se vyrábějí od 4 do 15 m délky a od 2,5 do 4,9 m šířky. Celková výška se pohybuje mezi 2,4 m a 3,7 m a vnitřní lehce přes 2 m. Hmotnost bývá mezi 2 tunami (sezónní) až 8 tunami (celoroční). Vícemodulové mobilní domy jsou již z výroby uzpůsobeny ke složení ze dvou částí do tvaru "II", "L" nebo ze tří částí do tvaru "U" či "Z". Velikost podlahové plochy se pak může vyšplhat až na 150 m2. Výjimkou není ani patrový mobilní dům. Střecha je většinou kryta hliníkovým nebo pozinkovaným plechem, šindelem, příp. ocelovou krytinou ve tvaru střešních tašek. Samozřejmostí jsou okapy. Povrchová úprava vnější stěny je z lakovaného hliníkového plechu, plastových či dřevěných palubek, příp. z Canexelu, pod nimiž se nachází pěti - až čtrnácticentimetrová vrstva minerální vlny nebo styroporu. U námi vyráběných mobilních domů je, kromě uvedených možností, též běžné použití vnější omítky. Na vnitřní straně stěny bývá obklad z tapetované překližky či jiných obkladových materiálů a stejně jako u vnějšího obkladu lze i zde použít omítku. Dřevěná podlaha je povrchově upravena zátěžovými koberci, podlahovými krytinami z PVC nebo plovoucí podlahou, pod kterou je možno umístit výhřevnou fólii. V celoročním provedení se používají izolační okna i dveře, vyrobená většinou z plastu. Mobilní domy mají dřevěnou konstrukci na ocelovém příhradovém rámu, jehož součástí je manipulační podvozek s jednou až třemi nápravami a přípojným zařízením ISO 50. K zajištění stability mobilního domu se používají šroubovací patky, umístěné na čtyřech až osmi bodech podvozku mobilního domu.

Vnitřní uspořádání

Náhled do interiéru V bohatě prosklené přední části většiny sezónních mobilních domů se nachází obývací místnost se sedací soupravou a napodobeninou krbu v elektrické, častěji však plynové verzi. Dále pokračuje většinou bez předělu do stravovací části, na jedné straně s jídelním koutem a na straně druhé s kuchyňskou linkou s lednicí a plynovým nebo elektrickým sporákem, ve vyšších cenových kategoriích vybavenou též mikrovlnnou troubou, myčkou nádobí, pračkou i sušičkou. Z chodbičky, která většinou prochází středem mobilního domu, je možno vstoupit do jedné, dvou nebo tří ložnic. Ty bývají vybaveny manželskou postelí, oddělenými postelemi nebo palandami. Keramické splachovací WC se nachází buď v oddělené místnosti nebo v koupelně společně s umyvadlem, podle cenové kategorie dále se sprchovým koutem, sedací nebo klasickou vanou. K ohřevu TUV se používá plynová karma, el. průtokový ohřívač, el. bojler, příp. kombinovaný kotel ústředního topení. Některé modely mobilních domů mají bezbariérový přístup a vnitřní uspořádání je přizpůsobeno pro tělesně postižené občany.

Námi vyráběné zakázkové nízkoenergetické mobilní domy mají vnitřní uspořádání podle přání zákazníka, tzn. počet a velikost místností, rozmístění vnitřních příček, umístění oken, volba obkladů vnitřních stěn, druh povrchu podlahy, způsob vytápění a v neposlední řádě též velikost a vybavení koupelny.

Ceny

Ukázka mobilního domu ve tvaru L Ceny použitých mobilních domů se podle velikosti a úrovně výbavy pohybují od 90 tisíc Kč a nezřídka překračují ceny nových mobilních domů, které začínají na 270 tisících Kč. Při nedostatku finanční hotovosti k pořízení mobilního domu lze využít formu leasingu či úvěru. Ideální řešení je využít Váš bankovní ústav, která Vám v případě dobré platební morálky vyjde nejvíce vstříc. Pomoci je Vám připraven též náš finanční poradce.

Výhody

Nespornou výhodou mobilního domu je jeho mobilita, takže třeba v případě hrozby povodní je možno jej přemístit na bezpečné místo. Nezanedbatelná je i skutečnost, že mobilní dům nepotřebuje stavební povolení, v určitých případech pouze ohlášení. Další výhodu skýtá cena pojištění mobilního domu, která je u pevných staveb značně vyšší. Dále je zde i možnost jej dle finanční situace inovovat, tzn. jsme schopni realizovat formou protiúčtu výměnu staršího za novější nebo lépe vybavený.

Dodací lhůty

U nových mobilních domů je dodací lhůta 2 - 3 měsíce. U mobilních domů použitých, které jsou mimo území naší republiky, je doba dodání 7 - 14 dní.



Podrobnosti naleznete v sekci Výroba českých mobilních domů



© 2013 Caravan Point Praha

Navštivte též:

Valid HTML 4.01 Transitional
Seo servis